Przyklejanie pokrycia dachowego na drewnianym podłożu

Przy przyklejaniu pokrycia dachowego z EPDM marki STRUCTASEAL® na chłonnym, najlepiej drewnianym podłożu, inaczej przebiega instalacja pośrodku powierzchni dachowej, a inaczej na krawędziach i wystających elementach. W przypadku dachów znajdujących się na wysokości poniżej 3 metrów od poziomu gruntu, najlepszą przyczepność membrany zapewnia klej na bazie wody STRUCTASEAL® Bonding Adhesive WP.

Powierzchnie na krawędziach i wystających elementach muszą być zawsze klejone przy użyciu kleju Contact Bonding Adhesive, bez względu na podłoże, czy wysokość dachu. Najwygodniejszy w stosowaniu jest przy tym wariant tego kleju w aerozolu – Spraybond.

*Na drewnianych dachach znajdujących się na wysokości powyżej 3 metrów należy stosować klej Bonding Adhesive PU Based.

Wskazówki dotyczące stosowania

Podłoże musi być gładkie, czyste, odtłuszczone i suche. Za pomocą załączonego rysunku rozwijania pokrycia dachowego sprawdź, jak należy je prawidłowo umieścić na dachu. Pokrycie z EPDM powinno swobodnie zwisać poza krawędzie dachu. Pozostaw rozłożoną membranę na 30 minut. Aby zapewnić jak najlepszą przyczepność do dachu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Klejenie powierzchni dachu

  • Ponownie zwiń połowę pokrycia dachowego z EPDM.
  • W odległości 15 cm od krawędzi dachu narysuj linię przy pomocy sznura traserskiego.
  • Za pomocą wałka z włosiem jednostronnie nanoś klej Bonding Adhesive WP, pokrywając nim całe drewniane podłoże (z wyjątkiem pasa w odległości 15 cm od krawędzi dachu i elementów wystających ponad powierzchnię dachu).
  • Natychmiast po naniesieniu kleju ponownie rozwiń membranę EPDM na pokrytą klejem część dachu.
  • Lekko przetrzyj pokrycie dachowe z EPDM przy pomocy miękkiej szczotki. Powtórz kroki od 1 do 4 dla drugiej połowy dachu.

 

Klejenie na krawędziach i w kątach/na rogach

  • Pozostały pas powierzchni dachowej o szerokości 15 cm i krawędzie elementów wystających z dachu należy kleić dwustronnie przy pomocy aerozolowego kleju CONTACT ADHESIVE SPRAYBOND.

  • Gdy klej kontaktowy będzie suchy przy dotknięciu palcem, starannie przyklej na nim membranę EPDM uważając, by nie pozostały pod nią pęcherzyki powietrza. Przyklejać pokrycie należy zawsze od środka powierzchni do zewnątrz.Płaską dłonią dociśnij membranę EPDM w rogach i przy elementach wystających z dachu.

  • Następnie mocno przejedź wałkiem dociskowym po pokryciu dachowym.

Fast

Fast

Easy

Easy

Safe

Safe

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami bez zobowiązań

Potrzebujesz fachowej porady? Chcesz się dowiedzieć, jakie korzyści przyniosą Ci produkty STRUCTASEAL®?

Chętnie służymy pomocą!

Kontakt